סוגי דלתות: המדריך שלך חומרים וסגנונות

דלתות לשחק תפקיד לעתים קרובות בבית, אם הם מתחברים הפנים שלה אל בחוץ גדול או פשוט להוביל מחדר אחד למשנהו. אם נבחר כראוי, אם כי, דלתות להוסיף נראה טוב וביטחון. דלת הכניסה הנכונה יכולה אפילו לחסוך כמות ניכרת של אנרגיה. אבל איך להחליט בין כל סוגים שונים של דלתות זמין? יש כל כך הרבה חומרים וסגנונות. לקבלת עזרה קטנה, עיין במדריך זה לסוגים נפוצים של דלתות.

חומרים
עץ

ווד היא הבחירה הקלאסית עבור היופי הטבעי שלה. דלתות עץ גם מציעים את הטוב ביותר ללבוש- and- דמעה התנגדות של כל חומר. הם יכולים להיות מוכתמים או צבועים. כאשר משמשים עבור דלתות כניסה , עץ הוא תחזוקה גבוהה, אם כי, ויש לחדש את עצמו או לפחות פעמיים בשנה.

עץ מוצק הוא גם יקר. עבור אלטרנטיבה פחות יקר, אתה יכול לבחור מוצק הליבה עץ – עץ או עץ סיבים backer מצופה דיקט או לרבד. עם זאת, זה פגיע יותר לחות דהייה.

פְּלָדָה

פלדה משמש כמעט באופן בלעדי הדלתות החיצוניות, שם יש בפינה 50 אחוז מהשוק היום. זול לעומת עץ פיברגלס, התקנת דלת פלדה בדרך כלל מספק החזר מצוין על ההשקעה כאשר אתה מוכר את הבית שלך. כמה דלתות פלדה ניתן לטפל עם כתם עץ פו.

דלתות פלדה רבים הם לא מתכת מוצק בפועל, אלא שתי פלדה "עורות" כריך הליבה קצף בידוד. כתוצאה מכך, בעוד חסכוני באנרגיה, הם נוטים להיות רגישים, מקלקלים מגרדים, וחלודה, במיוחד עם פלדה מדללת (24-מד ומעלה).

סִיבֵי זְכוּכִית

צובר במהירות הפופולריות, פיברגלס הוא חומר מעשי עבור דלת הכניסה. פיברגלס הוא הכי חסכוני באנרגיה של כל סוגי הדלתות; כי זה לא מוליך של חום וקור, R- ערך שלה יכול להיות ארבע עד חמש פעמים של עץ. יתרונות אחרים הם התנגדות שקע, משקל קל, ותחזוקה נמוכה (ליטוש נדרש רק כל 3-5 שנים). דלתות פיברגלס 'חסרון אחד הוא המחיר הגבוה יחסית שלהם.

עץ מהונדס

עץ מהונדס משמש בדרך כלל עבור דלתות פנים , אשר מיוצרים של צפיפות בינונית fiberboard (MDF) ו חותמת חותמת (מסוניט). של שני, MDF הוא חומר איכותי יותר, עמיד ועמיד כדי השתאה. דלתות אלה קל לצייר כי אין להם את הדגן של עץ אמיתי.

זכוכית

כאשר זכוכית משמש בדלתות חיצוניות – אם להוסיף חלונות קטנים ("lites") או לוחות גדולים – חשוב להשתמש גז מלא זכוכית זכוכית תרמית, עבור הערך שלהם בידוד.

סגנונות
סומק

דלתות מוצקות, שטוחות ובלתי מסודרות, הן הסגנון הזול ביותר, במיוחד אם הן ליבות חלולות. משטח שטוח שלהם עושה אותם קל לצייר או כתם. משמש בדרך כלל עבור פנים.